KARIÉRA

Ondřej Vostatek se věnuje motocyklovému sportu od 6 let a od počátku se umisťoval na medailových příčkách. V České republice je v současné době nejlepším jezdcem v kategorii Mini Moto Junior A, a při prvním startu na ME 2012 ve Španělsku obsadil 4. místo. V sezóně 2012 poprvé startoval na Hondě NSF 100 nejen v seriálu Mezinárodního přeboru ČR, ale i v prestižním německém poháru ADAC Mini Bike Cup, který je vstupní bránou pro mladé jezdce, kteří by rádi v budoucnu zamířili do Mistrovství světa silničních motocyklů. Jako sedmiletý a nejmladší jezdec německého poháru se dokázal v závěru sezóny prosazovat na předních místech, a ve své kategorii byl schopen konkurovat o mnoho starším soupeřům.

V roce 2013 vyhrál seriál závodů Mezinárodního přeboru České republiky v kategorii Mini GP 50 a stal se Mistrem Německa ADAC Mini Bike Cup v kategorii „Einsteigerklasse“.

 

V roce 2014 Ondřej pokračoval v německém šampionátu ADAC Mini Bike Cup v kategorii pokročilých jezdců (Nachwuchs) a jako nejmladší jezdec se v celkovém pořadí umístil na 4. místě. Poprvé se zúčastnil ME v kategorii Mini GP 50 a španělského šampionátu Cuna de Campeones.

V roce 2015 získal Ondřej Vostatek fenomenálních 11 vítězství v německém šampionátu ADAC Mini Bike Cup a stal se Mistrem Německa 2015. V tomto roce rovněž vybojoval v Itálii a Holandsku titul Mistra Evropy v kategorii Honda NSF 100. Poprvé se zúčastnil španělského šampionátu CEV v kategorii Challenge 80, kde vybojoval nejlepší 4. místo a v kategorii Moto 4 na novém motocyklu Beon dokázal konkurovat španělským jezdcům a na trati ve Valencii bojoval i pódium. Nakonec  obsadil nejlépe šestou příčku a zároveň 3. místo za oblast Valencie. V šampionátu Cuna de Campeones v kategorii mini GP 140 se stabilně umisťoval v top ten, ale díky přechodu na velkou silnici, již tento šampionát nedokončil.

V roce 2016 Ondřej Vostatek přešel na velké okruhy. Španělského šampionátu CEV se zúčastnil opět v kategorii Moto 4. V úvodu šampionátu obsadil 4. místo v kvalifikaci v Albacete, zajel nejrychlejší kolo závodu a závod dokončil na 6. místě. Při druhém závodě v Jerezu obsadil 2. místo v kvalifikaci a poprvé startoval z první řady. V závodě si dojel pro 5. místo. Poté následovalo zranění a dobře rozjetá sezóna pro něj předčasně skončila. V závěru sezóny se Ondřej k závodění opět vrátil a sezónu dokončil na celkovém 9. místě.

V roce 2017 Ondřej spolupracuje s novým týmem ETG a postupuje do kategorie Pre-moto3 a poprvé se zúčastní FIM CEV Repsol v kategorii European Talent Cup na motocyklu Honda NSF 250. V polovině sezóny došlo ke změně týmu v kategorii Pre-moto3. S novým týmem Igax Team si Ondřej vyjel svůj nejlepší výsledek sezóny při posledním závodě v Jerezu a získal trofej za třetí místo. Ve FIM CEV Repsol pokračoval s ETG Racing, kde stabilně jezdil na bodovaných místech. Nejlépe se v šampionátu umístil na 6. místě.

V roce 2018 Ondřej pokračoval v šampionátu CEV, kde bojoval v každém závodě o vítězství a umisťoval se v Top Five. Nejlépe se mu dařilo v Albacete, kde vybojoval druhé místo. V silně obsazeném šampionátu FIM CEV Repsol v kategorii ETC se nejlépe umístil na sedmém místě a úspěšně se zařadil do nejlepších Top Ten evropských jezdců.

V roce 2019 pokračuje ve spolupráci s týmem IGAX a pojede Mistrovství světa juniorů v kategorii Moto3.

V roce 2020 pokračuje v Moto3 u týmu ASPAR, sezónu však výrazně zasáhla pandemie Covid-19.

V roce 2021 přechází do vyšší kategorie Supersportů, která jede současně s Moto2 při FIM CEV Repsol a Mistrovství Španělska ESBK.

CZ EN

NAŠI SPONZOŘI

Compos NETWORK PSI Autoklub ČR

MATERIÁLNÍ PARTNEŘI

nika