ONDŘEJ VOSTATEK V MOSTĚ ZAJEL SKVĚLOU KVALIFIKACI A OPĚT BOJOVAL O SVĚTOVÉ BODY

1. 8. 2022
Dne 29. - 31. července 2022 v Mostě pokračovalo Mistrovství světa Superbiků, kde se mohl s českými fanoušky pozdravit i sedmnáctiletý český jezdec Ondřej Vostatek, který měl v loňském roce právě na tomto okruhu svojí světovou premiéru. Stálý a nejmladší jezdec v kategorii Supersport zajel svojí nejlepší kvalifikaci a vybojoval jedenáctou pozici na startu. V obou závodech pak bojoval o bodované příčky. V prvním závodě skončil těsně na jedenáctém místě a ve druhém závodě byl těsně šestnáctý.

Ondřej Vostatek po závodech řekl:

„Už od prvního tréninku jsem se cítil hodně silně a nastavení motocyklu mi sedlo. Jediné co by bylo potřeba vylepšit, byl výkon motocyklu. Do poslední chvíle jsme byli také napnutí, jak to vyjde s počasím, které bylo hodně proměnlivé. Nakonec to dopadlo myslím dobře. V kvalifikaci jsem začal dobře na čase 1:36,1 sekundy, ale z větší části jsem jezdil sám. Po červené vlajce zbývali ještě 4 minuty. Vyměnili jsme pneumatiku a zbýval čas jen na dvě kola. Podařilo se mi dobře chytit a v posledním kole jsem zajel svůj nejlepší čas 1:35,6, který mě posunul na 11. místo. Ztráta na prvního byla pouze 0,7 vteřiny."

„V prvním závodě byla kritická ta první zatáčka. Jel jsem ve střední stopě. Jezdci kolem mě ale narovnaly motorky, a tak jsem musel s nimi projet rovně bariéry, což mě zbrzdilo. Pole se roztrhalo a jezdil jsem sám na desáté pozici. V posledních dvou kolech se mi zablokovalo zadní kolo do prvního retardéru a musel jsem projet opět rovně. Ztratil jsem rychlost a soupeř za mnou toho dokázal využít."

„Ve druhém závodě jsem si v zahřívacím kole všiml, že něco není v pořádku s tlumičem řízení. Až po závodě jsem zjistil, že se uvolnil držák tlumiče řízení. Celý závod jsem jel tedy bez tlumiče a bylo to docela složité především při brždění, nájezdech do zatáček a o rychlých změnách směru už ani není třeba mluvit. Celkově byl průběh závodu divoký. Hodně se kolem mě padalo a několikrát jsem se musel jezdcům vyhýbat. Nakonec byl závod předčasně ukončen červenou vlajkou a ztratil jsem možnost to dovézt aspoň na jednom bodu."

„Přesto musím říct, že závody měly skvělou atmosféru a moc jsem si to užil. Takže díky všem, že jste přišli." Dodal Ondra na závěr.
CZ EN

NAŠI SPONZOŘI

Compos PSI Autoklub ČR Olymp

MATERIÁLNÍ PARTNEŘI

nika