NA OKRUHU V ALGARVE BYL VOSTATEK DVAKRÁT DRUHÝ

6. 7. 2021
O uplynulém víkendu 3. – 4. července 2021 pokračoval šampionát FIM CEV Repsol v Portugalsku na okruhu Autódromo Algarve, kde Ondřej Vostatek vybojoval v obou závodech kategorie Superstock 600 druhé místo. Navázal na úspěchy v Barceloně a v celkovém hodnocení šampionátu s počtem 107 bodů upevnil svojí druhou pozici.

Ondřej nastoupil k prvním tréninkům ve čtvrtek a hned od počátku se mu podařilo nejlépe se zadaptovat na nový profil tratě ze všech soupeřů. Jeho tréninkové časy byly nejlepší v této sezóně a stále se zlepšoval. V sobotní kvalifikaci si zajel druhé místo a ve druhé kvalifikaci svůj čas ještě vylepšil. Na týmového kolegu to ale nestačilo a tak startoval nakonec z druhého místa ve své kategorii.


V prvním závodě velmi dobře odstartoval a v první zatáčce se mu podařilo z venku předjet pět motocyklů Moto2 a svého týmového kolegu a leadra kategorie Superstock 600 Alexe Escrige. Ujal se vedení na tři kola a poté začal tuhý boj o první pozici. Bojoval společně s Alexem Escrigem několik kol. Pak Ondru na rovinkách předjely motocykly Moto2 a Ondřej ztratil s Alexem kontakt. Po několika kolech mu navíc odešla zadní pneumatika a nemohl se pustit do dalšího boje. Přesto se mu podařilo udržet 4 vteřiny náskok před dalšími jezdci a do cíle si dojel pro druhé místo.

Ve druhém závodě Ondřej zvolil stejnou taktiku. Z venku předjel dva motocykly Moto2 a držel se za Escrigem. Během několika kol Ondřej bojoval na rovinkách s Moto2, které ho v zatáčkách vždy zpomalily. Nedařilo se mu je předjet a ztratil kontakt na první pozici. O druhou pozici pak musel bojovat s dalším soupeřem, se kterým si pozice neustále vyměňovaly. Tři kola před cílem však soupeř udělal chybu a Ondřej udržel druhou pozici až do cíle. Po druhé v sezóně vystoupil dvakrát na stupně vítězů a upevnil si druhou příčku v celkovém hodnocení šampionátu.

Ondřej Vostatek po závodech uvedl:
„Byl to opět perfektní víkend. Od začátku se mi dařilo, i když jsme museli pracovat na nastavení motorové brzdy, která nefungovala ideálně. V týmu ale panovala skvělá atmosféra, takže víkend jsem si zase moc užil. Chtěl bych poděkovat celému týmu za skvělou práci, která mi umožňuje se stále posouvat dál, všem mým sponzorům a partnerům, kteří mě podporují a také své rodině a fanouškům."

CZ EN

NAŠI SPONZOŘI

Compos PSI Autoklub ČR Olymp

MATERIÁLNÍ PARTNEŘI

nika