Z INDONESIE SI VEZE ONDŘEJ VOSTATEK NOVÉ ZKUŠENOSTI A HODNĚ ZÁŽITKŮ

16. 11. 2022
Náročný víkend má za sebou osmnáctiletý český jezdec Ondřej Vostatek, který se 11. – 13. listopadu 2022 v Indonésii na okruhu v Mandalice, opět pokusil bojovat v kategorii Supersportů o další body v Mistrovství světa. V prvním závodě sváděl tuhý boj o patnáctou příčku, která mu v cíli nakonec unikla o několik tisícin, a skončil sedmnáctý. Ve druhém závodě se mu příliš nedařilo a dojel na jednadvacátém místě.

„Byl to pro mne velmi náročný víkend," řekl Ondřej Vostatek po závodech. „Během dvou tréninků najít optimální nastavení na tuto, pro nás novou trať, se nám vůbec nedařilo. Prostě jsme pořád zkoušeli nějaké změny a doufali, že to bude lepší. Navíc jsem přišel o svého telemetristu, který s námi bohužel nemohl přicestovat. Zaskakoval sice telemetrista od mého týmového kolegy, ale nebylo to ono. Se svým telemetristou už jsme byli sehraní, bylo více času řešit data a věděl, co potřebuji. Všechno bylo ještě složitější, protože nový povrch okruhu byl velmi kluzký a pneumatiky se extrémně rychle opotřebovaly. Zkoušel jsem měnit i styl jízdy, nedávat tolik koleno z motorky, abych tím pošetřil pneumatiky. Také jsme se hodně trápili s top speedem, který jsem měl jako jeden z nejhorších z celého závodního pole a rychlost na rovinkách mi prostě chyběla."

„Do prvního závodu se nám povedlo asi nejlepší nastavení za celý víkend a mohl jsem alespoň bojovat o patnácté místo. Jeli jsme ve skupině těsně ve čtyřech a v každém kole jsme se předjížděli. Bylo to super, hodně mě to bavilo. I když v cíli jsem nakonec body nezískal, závod jsem si moc užil. Do druhého závodu jsme opět zkoušeli měnit nastavení, ale to mi vůbec nesedlo. Samozřejmě jsem chtěl lepší výsledek a byl jsem zklamaný, ale vím, že se musím umět poprat a vyrovnat se všemi možnými podmínkami. Takže všechno co mě tady potkalo, jsou pro mne další nové zkušenosti, které mě zase posouvají jezdecky o něco dál."

„Jinak jsme tu měli možnost poznat během pár dní místní přírodu, která je neuvěřitelná a potkat se s místními lidmi, kteří jsou strašné milí a přátelští. Dokonce jsme navštívili místní školu, což byl pro mě obrovský zážitek. Celková atmosféra a fanoušci byli skvělí a doufám, že budu mít možnost se sem ještě někdy vrátit," dodal Ondřej Vostatek na závěr.
CZ EN

NAŠI SPONZOŘI

Compos PSI Autoklub ČR Olymp

MATERIÁLNÍ PARTNEŘI

nika