ONDŘEJ VOSTATEK SE NA ZAČÁTKU SEZÓNY TRÁPÍ

26. 3. 2024
Ve dnech 22. - 24. března 2024 se na okruhu v Barceloně konaly druhé závody letošní sezóny Mistrovství světa superbiků. V kategorii Supersportů se českému jezdci Ondrovi Vostatkovi nepodařilo bodovat ani v jednom závodě a od začátku sezóny se zatím trápí. Na svém kontě má zatím dva body za čtrnácté místo z Austrálie.

Ondřej Vostatek po závodech uvedl:

„Bohužel jsem z Barcelony velmi zklamaný, protože se nám nedařilo zajet podle našich představ. Už od pátku jsem neměl na motocyklu dobrý pocit a prakticky celý víkend jsme usilovně hledali optimální nastavení. Momentálně testujeme balíček nových dílů Triumphu pro tento rok. S nastavením tak vlastně začínáme v podstatě od nuly. Díky tomu jsme oproti dalším Triumphům, které jedou loňskou specifikaci, trochu v nevýhodě."

„V první části kvalifikace to vypadalo celkem nadějně a pohyboval jsem se kolem patnáctého místa. Ale ve druhé části jsem se bohužel už nedokázal zlepšit a skončil až pětadvacátý. To je věc, na které musím zapracovat."

„ Po celou dobu závodu jsem stále bojoval s gripem zadního kola a nedostatečnou rychlostí na výjezdu ze zatáček. V obou závodech se mi tím pádem nedařilo dostat se přes soupeře víc dopředu, i když jinak tempo bylo celkem dobré. Podobně na tom byl i můj týmový kolega Tom, takže společně pracujeme na tom, abychom to vyřešili. Rozhodně nic nevzdáváme a budeme i nadále tvrdě pracovat. Určitě chceme zajet lepší výsledek a doufám, že se nám to brzy podaří," dodal Ondra Vostatek na závěr.
CZ EN

NAŠI SPONZOŘI

Compos PSI Autoklub ČR Olymp

MATERIÁLNÍ PARTNEŘI

nika