ONDŘEJ VOSTATEK PO ASSENU: „NA SUCHÉ TRATI JSEM SE CÍTIL SILNÝ, NA MOKRÉ TO NEŠLO“

24. 4. 2024

19. –  21. dubna 2024 se světový šampionát Superbiků přesunul do holandského Assenu. V kategorii Supersportů se tentokrát nedařilo týmu PTR Triumph vyrovnat s velmi extrémními podmínkami. Český jezdec Ondřej Vostatek se tak hodně trápil a ani v jednom závodě nedokázal vyjet další světové body.

 

Ondřej Vostatek po závodech řekl:

„Tento víkend byl pro mne hodně náročný. Po celou dobu nás provázely náhlé změny počasí a bylo pro mne těžké se dostat do tempa. Na suché trati jsem se cítil silný, takže velká škoda, že jsem toho nemohl využít. Na vodě jsem se ale hodně trápil, nemohl jsem stále získat dobrý pocit na motorce. Kvalifikace byla hodně těžká a rozdíly mezi jezdci byly ohromné. Takže pro hodně jezdců byl rozhodující i čas z tréninku, který nám umožnil se kvalifikovat. Do prvního závodu jsme bohužel zvolili špatnou směs pneumatiky a musel jsem závod předčasně ukončit. V neděli byla naděje, že se pojede na suché trati, ale v prvním kole přišel opět prudký déšť a musel jsem na výměnu pneumatik. S každým najetým kolem se mi pak dařilo pomalu získávat jistotu, ale počáteční ztráta už byla veliká. Závod jsem dokončil, ale v podstatě to pro mne byl spíš trénink na mokru. Vím, že na tom musím zapracovat, abych byl hned od začátku rychlejší a mohl konkurovat soupeřům. Mrzí mě, že se nám zatím nedaří naplňovat naše cíle a očekávání fanoušků a sponzorů, ale děláme maximum pro to, abychom závodili o nejlepší desítku.“

„Nyní nás čeká menší pauza, takže se budu věnovat přípravě na maturitu, která mě teď v květnu čeká, doléčím virózu, se kterou jsem se v Assenu také potýkal.  Po té se budu chtít co nejdříve vrátit zpátky na trať a připravit se na další závody v Misanu,“ dodal Ondřej Vostatek na závěr.

CZ EN

NAŠI SPONZOŘI

Compos PSI Autoklub ČR Olymp

MATERIÁLNÍ PARTNEŘI

nika