ONDŘEJ VOSTATEK: „K PRVNÍM BODŮM JSME UŽ BYLI BLÍZKO.“

12. 9. 2023
Český jezdec Ondřej Vostatek se po letní přestávce vrátil 8. - 10. září 2023 do mistrovství světa Supersportů. Na francouzském okruhu v Magny – Cours sbíral další zkušenosti s motocyklem Triumph a poprvé se přiblížil k prvním světovým bodům.

Ondřej Vostatek po závodech řekl:

„Od pátku jsme pracovali na nastavení motocyklu a stále zkoušíme různé varianty nastavení. Není to ještě ono, ale myslím si, že se postupně posouváme dopředu. Už si také začínám na Triumph zvykat a nesnažím se tuto motorku řídit stejně jako R6, na které jsem jezdil asi šest let. Je to mnohem komplikovanější a složitější především v zatáčkách. Triumph se chová jinak v nájezdech i výjezdech, a chyby moc nepřipouští, takže vyžaduje perfektní výkon i od jezdce. Toto je potřeba ještě vyladit a čeká mě ještě hodně práce. Po celý víkend bylo docela velké teplo, což při nastavování motocyklu taky hrálo velkou roli. Zápasíme také i s elektronikou, kde se nám zatím nedaří najít to správné nastavení."

„V Závodech jsem startoval z dvacátého místa, což není moc ideální výchozí pozice. Všichni se po startu snaží dostat víc dopředu a do první zatáčky. Tam jsem v prvním závodě ztratil. Pak přišla ještě penalizace long lap, když jsem se nevešel do zatáčky šest a moc rychle jsem se vrátil na trať. Ztratil jsem kontakt se svojí skupinkou a to se mi pak těžko dohánělo. S dvaadvacátým místem tedy spokojený nejsem. V neděli jsme udělali nové změny a ve warm upu jsem se cítil na motocyklu zase o něco lépe. Skončil jsem na šestnáctém místě. Ve druhém závodě se mi podařilo odstartovat dobře a od začátku se držel ve skupině bojující o body. Hodně jsme se předjížděli a pořadí se pořád měnilo. V závěru závodu jsem byl na patnáctém místě, ale udělal jsem v předposledním kole chybu. Nakonec jsem dojel na místě šestnáctém. Mrzí mě to, ale body už byly blízko."

„Určitě se mi podařilo tento víkend nasbírat důležité zkušenosti a víme, na čem je potřeba ještě zapracovat. Děkuji svému týmu za usilovnou práci, která mě posouvá dál, a těším se na další závody, které mě čekají za 14 dní v Aragonu," dodal Ondra na závěr.

CZ EN

NAŠI SPONZOŘI

Compos PSI Autoklub ČR Olymp

MATERIÁLNÍ PARTNEŘI

nika