VOSTATEK ZAKONČIL SEZÓNU BODY I PÁDEM V BOJI O TOP DESET

30. 10. 2023
28. – 29. října 2023 se na jihu Španělska v Jerezu konaly poslední závody sezóny Mistrovství světa superbiků. V kategorii Supersportů český jezdec Ondřej Vostatek opět útočil na umístění v nejlepší světové desítce. Sezónu ale nakonec zakončil bodovaným třináctým místem a ve druhém, výborně rozjetém závodě, ho zastavil pád.

Ondřej Vostatek po závodech řekl:

„Na závody v Jerezu jsem se hodně těšil. Je to moje velmi oblíbená trať a chtěl jsem si zde konečně sáhnout na tu top deset, což by bylo na závěr sezóny skvělé. Bohužel od počátku se všechno trochu komplikovalo. V Jerezu jsem dostal náhradního mechanika, což nebylo zrovna ideální. Navíc v prvním tréninku panovaly na trati hodně špatné podmínky, takže bylo rozhodnuto, že se nepojede. Byl jsem hodně natěšený do druhého tréninku a cítil jsem se na motocyklu velmi dobře. Bohužel v prvním měřeném kole jsem vinou technické poruchy na chladiči, z kterého mi unikla voda na zadní pneumatiku, dostal highsider a havaroval. Naštěstí jsem zůstal nezraněný, ale vrátit se zpět do tréninku se už nepodařilo. Byl jsem hodně naštvaný, protože jsme nezískali vůbec žádná data, abychom se mohli připravit do kvalifikace. Kvalifikace byla tedy velmi obtížná a skončil jsem až na 22. místě."

„V prvním závodě jsem dobře odstartoval a z 22. pozice jsem se posunul na místo sedmnácté. Pak jsem se postupně probojoval ve skupince až na místo třinácté a bojoval o dvanáctou pozici. Nakonec jsem byl v cíli těsně třináctý a vybojoval další světové body. "

„Dobrý start se mi povedl i ve druhém závodě, kde jsem se posunul rychle na místo třinácté. Top desítka byla na dosah a byla to pro mě velká motivace. Začal jsem se probojovávat dopředu, ale nebylo to vůbec jednoduché. Dojel jsem svého týmového kolegu Tulliho a viděl, že zpomaluje. Chtěl jsem ho co nejdříve předjet, abych neztratil kontakt se skupinou před ním. Když jsem se chystal na předjetí a byl těsně za ním, zavřel se mi předek a já skončil v kačírku. Nemohl jsem pak už dál v závodě pokračovat kvůli spadlému řetězu. Je to velká škoda, protože jsem věřil, že by ta desítka tentokrát dopadla a byla by to pěkná tečka na závěr sezóny. Na druhou stranu jsem si vyzkoušel i limity motocyklu a i tyto zkušenosti se budou hodit do další sezóny, na kterou se už teď moc těším."

„Na závěr bych chtěl moc poděkovat všem našim partnerům a sponzorům za podporu a vidíme se opět v Mistrovství světa 2024," dodal Ondra na závěr.