ONDŘEJ VOSTATEK V BARCELONĚ NA BODY NEDOSÁHL

1. 6. 2017

O víkendu 27. – 28. května 2017 se v Barceloně konaly druhé závody španělského šampionátu CEV, kde v kategorii Pre-moto3 opět startoval český talentovaný jezdec Ondřej Vostatek. Na technicky velmi náročné trati, na které jel vůbec poprvé ve svém životě, se pokusil porvat o další body.

Volné tréninky začaly už ve čtvrtek, kdy se Ondra musel naučit novou trať a společně s týmem začali hledat nejlepší nastavení motocyklu. Prvním vodítkem byly výchozí data z loňského roku a čas pole position 2:00 minuty na kolo. Ukázalo se ale, že nejlepší jezdci zajížděli ještě o 2 a půl sekundy lepší čas než loni. V kvalifikaci Ondra zajel pouze osmnáctý čas a po zhodnocení situace a výsledků, se tým rozhodl nevycházet z loňských dat a hledat pro Ondru nové nastavení. Nastavení motocyklu do prvního závodu bylo jakýmsi kompromisem s cílem zajet lepší čas na kolo a zároveň umožnit Ondrovi závodit.

V prvním závodě Ondra skvěle odstartoval a dostal se o pár pozic dopředu. Pak nastala velká bitva ve skupině sedmi jezdců o každý metr i pozici. Během celého závodu se pozice všech jezdců neustále měnily a souboj trval až do konce závodu. Náš jezdec nakonec prohrál souboj o patnácté místo o 3 setiny sekundy a skončil na místě šestnáctém. Svůj čas byl ale schopen zlepšit o 1,5 vteřiny, což ukázalo, že tým se vydal správným směrem a do druhého závodu se šlo s nastavením motocyklu ještě dál.

Ve druhém závodě Ondřej také dobře odstartoval a dostal se do skupiny jezdců bojujících o třinácté místo. Souboj opět trval až do samého závěru závodu. Ondřej v předposledním kole vedl celou skupinu na třináctém místě, ale v posledních metrech využili jeho soupeři slip streamu a na cílové pásce ho odsunuli na místo devatenácté. Přesto znova zlepšil svůj čas o více jak sekundu na kolo a ukázal během jednoho víkendu velký progres, který bude moci zúročit na dalších závodech šampionátu, tentokrát na trati v Alcarasu.

Jan Vostatek po závodech řekl:

„Tento víkend byl pro nás jedna velká neznámá. Jeli jsme tu poprvé, a tak škoda, že nebylo více času na pochopení profilu této nádherné trati a nalezení nejlepšího nastavení motocyklu. I když se nám nepodařilo vybojovat žádný bod, Ondra udělal obrovský kus práce a celý tým předvedl obrovskou vůli a úsilí. Takže tento víkend hodnotím pozitivně. Ondra byl schopen atakovat nejlepší čas loňské týmové jedničky a dostal se jako nováček na jednu vteřinu od loňského pole position. V jeho dvanácti letech je to velice slibné a je vidět, že každým vyjetím na trať se stále zlepšuje a to je v letošní sezóně pro nás prioritou. Velký dík proto patří všem našim sponzorům a partnerům, kteří nás podporují a fandí nám. Moc děkujeme." Dodal Jan Vostatek na závěr.

CZ EN

NAŠI SPONZOŘI

Compos NETWORK PSI

MATERIÁLNÍ PARTNEŘI

nika Tss Auto Moto Racing DK Fate Praha Shiva
HJM racing team Lightech