Z VALENCIE VEZE ONDŘEJ VOSTATEK BODY ZA OSMÉ MÍSTO

4. 5. 2018

Ve dnech 28. – 29. dubna 2018 se na okruhu ve Valencii konal druhý podnik seriálu Mistrovství světa juniorů FIM CEV Repsol. Po ne příliš vydařené kvalifikaci vybojoval Ondřej Vostatek v kategorii European Talent Cup výborné osmé místo a v celkovém hodnocení šampionátu se posunul o jednu příčku.

Tréninky v kategorii European Talent Cup, byly opět rozděleny na dvě skupiny po šestadvaceti jezdcích. Díky pořadí jezdců po závodech v Estorilu se Ondřej Vostatek přesunul do skupiny A. Z počátku se musel Ondra přeorientovat z Pre-moto 3 a tréninkového motardu na Moto 3 Honda NSF 250 a společně s týmem Igax hledal optimální nastavení motocyklu. Už ve čtvrtek se podařilo dostat na časy z testů a byl reálný předpoklad dosáhnout v kvalifikaci na top deset. Po posledním pátečním tréninku přišel tým s tím, že je potřeba jiný převod, se kterým se šlo do kvalifikace. Díky této změně se vlastně začínalo úplně od začátku. I když Ondřej svoje časy postupně zlepšoval, stále to nebylo ideální a Ondrovi se podařilo zajet pouze na jedenáctou pozici ve skupině. V sektoru S1, S2 i S4 patřil Ondřej k nejrychlejším, ale v sektoru S3 se mu stále nedařilo a na soupeře ztrácel. Svůj čas v druhé kvalifikaci ještě o něco vylepšil, ale pořadí jezdců se už nezměnilo. V konečném součtu obou skupin (jezdci ze skupiny A, B byli řazeni z kvalifikace zipem) to znamenalo 23. místo na startu.

Ondřej v prvním závodě dobře odstartoval a posunul se z 23. místa o několik pozic dopředu. Postupně se probojoval na desátou až dvanáctou pozici a vedoucí skupina se začala pomalu trhat. Bojovalo se o každou pozici. Tři kola do konce závodu došlo k hromadnému pádu tří jezdců a závod byl předčasně ukončen. Náš jezdec tedy obsadil výborné osmé místo.

Ve druhém závodě začal foukat obrovský protivítr, který se projevil především v sektoru S3. Ondřej se po startu dostal opět o několik míst dopředu a dlouho se držel vedoucí skupiny. V sektoru S3 ale postupně začal ztrácet. Do bojů o body už tentokrát nezasáhl a závod nakonec dokončil na 18. místě. Přesto si v celkovém hodnocení polepšil a s 15 body drží zatím čtrnáctou příčku.

Jan Vostatek po závodech řekl:

„Je důležité, že vezeme body. Bylo to šíleně vyrovnané a všichni soupeři jeli výborně. Celkově se na body dostalo více jak třicet jezdců, což myslím jasně ukazuje, jak kvalitní šampionát Talent Cup je. Bohužel kvalifikace nedopadla podle našich představ, ale do top ten výkonnostně určitě patříme. Nyní máme 3 týdny závodní pauzu, takže se budeme snažit všechny informace, které máme zahrnout do tréninku a přípravy, abychom podali co nejlepší výkon v Barceloně. Ondra má tento okruh velmi rád a určitě si bude chtít spravit chuť. Děkujeme všem za podporu, které si moc vážíme a doufáme, že již brzy budeme moci potěšit naše fanoušky a partnery dalším pěkným výsledkem." Dodal Jan Vostatek na závěr.