V TALLENT CUPU SKONČIL ONDŘEJ VOSTATEK V TOP TEN!

20. 6. 2017
Dne 18. 6. 2017 se v Barceloně konal druhý podnik juniorského mistrovství světa 2017 FIM CEV REPSOL, kde se v Tallent Cupu velmi dařilo našemu dvanáctiletému jezdci Ondrovi Vostatkovi. Po vydařené kvalifikaci, kde zajel dvakrát pátý nejrychlejší čas, dosáhl svého letošního nejlepšího umístění v kvalifikaci a do závodu nastoupil z druhé řady.

V Barceloně po celou dobu vládlo velmi horké počasí, kdy teplota vzduchu na trati převyšovala i 50 stupňů C. Ondřej jel na této trati po druhé v životě a ihned se svými časy z tréninků i kvalifikace zařadil mezi světovou juniorskou špičku. V první kvalifikaci zajel pátý nejlepší čas, který potvrdil i v kvalifikaci druhé. V konečném součtu to znamenalo šesté místo a start z druhé řady.

V nedělním warm upu došlo při simulaci startu našeho jezdce bohužel k velkému poškození motocyklu, když do Ondřeje zezadu najel jeden ze soupeřů. Naštěstí při tomto incidentu zůstal náš jezdec nezraněn. Do startu závodu zbývaly 2 hodiny a díky velkému poškození výfuku, zadního kola a dalších částí podvozku nebylo jasné, zda bude náš jezdec schopen do závodu vůbec nastoupit. Po usilovné práci celého týmu se nakonec podařilo dát motocykl dohromady a Ondřej se postavil na start závodu.

Ondřej v závodě výborně odstartoval a z druhé řady se posunul dopředu. Do první zatáčky tak vjížděl na třetí pozici. Vedoucí skupinka závodníků si mezi sebou pozice neustále měnila a náš jezdec se pohyboval v této skupině na čtvrtém až osmém místě. Po pěti kolech se skupina protrhala a Ondřej se snažil několikrát zaútočit na pátou pozici. Po té ale začal nečekaně pomalu ztrácet. V závěru závodu ho ještě dva jezdci dojeli a v cíli ho odsunuli na konečné osmé místo. Příčinou zpomalení byla značná ztráta gripu na zadním kole, díky které se náš jezdec už nemohl zapojit do dalších bojů o nejlepší pozici.

Jan Vostatek po závodech uvedl:

„V pátečním tréninku se našemu týmu podařilo perfektně připravit motocykl, který Ondrovi výborně padl do ruky, a bylo z toho páté místo v kvalifikaci. Takový výsledek jsme letos v této konkurenci ani nečekali. Nakonec nás ještě jeden jezdec přeskočil, ale pořád to byla druhá řada a možnost zapojit se do boje o pódium. Jet se špičkou, ve které jsou jezdci i z Redbull rokies cupu, jsou pro nás skvělé zkušenosti. Každopádně pro nás je podstatné, že pokud máme rovnocenný materiál, jsme schopni jezdit na slušných bodech a bojovat i o podium. Ještě musíme přidat trochu zkušeností, ale Ondra dal všem okolo najevo, že se s ním musí počítat. Musím velmi poděkovat našemu týmu ETG Racing za skvělou práci a také všem našim partnerům a sponzorům především Psi Hubík a Compos Distribution s.r.o., děkujeme!" Dodal Jan Vostatek na závěr.

CZ EN

NAŠI SPONZOŘI

Compos NETWORK PSI

MATERIÁLNÍ PARTNEŘI

nika Tss Auto Moto Racing DK Fate Praha Shiva
HJM racing team Lightech